Kredyt konsolidacyjny - co warto o nim wiedzieć

Kredyt konsolidacyjny jest niezwykle atrakcyjnym wyjściem dla wszystkich ludzi, którzy popadli, w kłopotliwy stan zadłużenia. Dzięki kredytu konsolidacyjnego swoich zobowiązań, osoby które znalazły się w niekomfortowej sytuacji finansowej, mają szansę rozwikłać wszystkie trudności wynikające np. z nieterminowej spłaty zaciągniętych pożyczek albo pożyczek. Z poniższego wpisu dowiesz się, czym jest konsolidacja zobowiązań, jakie zobowiązania możesz skonsolidować oraz jakie dokumenty powinno się przygotować, by pozyskać kredyt tego typu.

Konsolidacja kredytu - na czym polega?

Kredyt konsolidacyjny to kredyt celowy, który opiera się na złączeniu kilku w przeszłości zaciągniętych kredytów albo pożyczek w jedno zobowiązanie finansowe. Zasadniczym plusem konsolidacji jest jedna, najczęściej zdecydowanie niższa rata, i dłuższy okres spłacenia całego zobowiązania. Trzeba jednak mieć na uwadze, że dłuższy okres kredytowania jest związany ze wzrostem kosztów całego kredytu. W związku z tym, posiadając wiele zobowiązań w odmiennych instytucjach kredytowych czy też pozabankowych możesz zamienić je na jeden kredyt konsolidacyjny. Dzięki czemu, Ty regulujesz jedną ratę do instytucji finansowej, która udzieliła Ci konsolidacji, natomiast on spłaca wszystkie zaciągnięte przez Ciebie zadłużenia.

Jakie zobowiązania można skonsolidować?

Instytucje finansowe mają ściśle ustalone kryteria dotyczące tego jakie zadłużenia mają prawo podlegać konsolidacji. W zależności od oddziału bankowego, który wybierzemy, wolno nam połączyć następujące produkty:
-kredyty gotówkowe
-pożyczki oferowane przez instytucje pozabankowe, chwilówki
-kredyty samochodowe
-kredyty ratalne
-kredyty hipoteczne
-karty kredytowe i limity w koncie osobistym
Zanim złożysz wniosek kredytowy, przekonaj sie, czy dana instytucja bankowa posiada w swojej ofercie konsolidację wszelkich zobowiązań, które w obecnej chwili posiadasz i które chcesz złączyć. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy pośrednika kredytowego. Fachowiec może pomóc Ci odnaleźć bank, który skonsoliduje Twoje zobowiązania, dzięki temu szybciej rozwiążesz swój problem.

Kredyt konsolidacyjny - jakie dokumenty będą potrzebne?

W sytuacji, gdy chcemy skorzystać z jakiejkolwiek formy finansowania ze strony banku, powinniśmy liczyć się z tym, że instytucje bankowe stawiają przed kredytobiorcą wiele warunków, jakie powinien on spełniać. W przypadku kredytu konsolidacyjnego formalności jest całkiem dużo, dzieje się tak, dlatego że, klient posiadający dużo zobowiązań finansowych stanowi dla instytucji finansowej duże ryzyko. Wskutek tego bank bardzo starannie oceni sytuację finansową takiego klienta, oraz zapozna się ze wszystkimi zadłużeniami, które on posiada. Dokumenty, które będą konieczne przy konsolidacji to na przykład:
-dokument potwierdzający tożsamość
-dokument potwierdzający dochody
-wszystkie umowy kredytowe wraz z regulaminami do umów
-harmonogramy spłaty wszystkich istniejących zobowiązań
-wyciąg z konta osobistego
W zależności od tego do jakiego banku się udamy w celu otrzymania kredytu konsolidacyjnego, należy mieć na uwadze, że możemy zostać poproszeni o przedstawienie dodatkowych dokumentów. zwrot prowizji bankowej Wynika to w szczególności z polityki wewnętrznej instytucji bankowych.